o poveste ficțională inspirată dintr-un jurnal intim
despre sex, iubire, cuplu, prietenie. imaginarea unor fapte reale trăite de o minte liberă și psihedelică precum a personajului.
in primul rand, oamenii sunt frumosi cand vorbesc si odiosi cand (nu) implinesc ce promit. si daca am specificat asta, tind sa cred ca am omorat ulterioarele intrebari care s-au ivit in mintea mea dupa doar 3 randuri.
dar spune-mi. tu unde vezi problema, unde? in nereciprocitate?
@ Un trup : nu durata insasi devine o problema ci faptul ca nu stii ce urmeaza, frica de a continua si cat oare va tine ea? daca sa iti faci griji, sau sa trebuiasca sa induri, sa suferi... daca e in regula ca iubesti pe cineva atat de mult si e negresit ca acest lucru sa se sfarseasca... asta ar fi o problema.
@ Bodahh : cum ii spuneam mai sus, acolo vad problema, poate si in durerea pe care ti-o provoaca nestiinta in privinta sentimentelor celuilalt, dar teama.. teama e un sentiment complex, poate distruge sau poate consolida iubirea ta pentru celalalt. ma bucur ca imi zici Gabi,nu multi o fac, nu aici pe blog, ci si in realitate. sa iti spun ... cum ?
Iubirea va fi mereu o problema... Personal ma feresc de acest sentiment, pentru ca mereu cel ce iubeste sufera. Da, cred ca e o problema cand iubesti... :) Foarte frumos 29decembrie. Imi plac amintirile ce mi le trezesc cei din blogosfera. Cred ca pot fi clisee pentru indragostiti.
@ Zauxst : nu cred ca cineva nu poate iubi vreodata sau poate fugi continuu. se intampla, nu vezi, nu simti, nu auzi, nu gandesti... destinul lucreaza intr-un fel magic si pan' la urma, tuturor ni se intampla... e.. inevitabil.:). multumesc frumos si ma incanta faptul ca eu, pe langa alti zeci poate, reusesc sa iti deschid usite de-amintiri . :*
Comentarii
frumos.:)
@ invizibilul : din nou :">.
@ pioneza : de fiecare data cand eu te citesc pe tine frumosul ma impresioneaza. multumesc :*.
Nice.
mf
@ Blair : :*
Frumos :)
si daca am specificat asta, tind sa cred ca am omorat ulterioarele intrebari care s-au ivit in mintea mea dupa doar 3 randuri.
dar spune-mi. tu unde vezi problema, unde? in nereciprocitate?
@ Bodahh : cum ii spuneam mai sus, acolo vad problema, poate si in durerea pe care ti-o provoaca nestiinta in privinta sentimentelor celuilalt, dar teama.. teama e un sentiment complex, poate distruge sau poate consolida iubirea ta pentru celalalt. ma bucur ca imi zici Gabi,nu multi o fac, nu aici pe blog, ci si in realitate. sa iti spun ... cum ?
Da, cred ca e o problema cand iubesti... :)
Foarte frumos 29decembrie. Imi plac amintirile ce mi le trezesc cei din blogosfera. Cred ca pot fi clisee pentru indragostiti.
Îmi place.